Okazje.info
Pobieranie danych...
0
FILTRON Filtry powietrza

Filtry powietrza FILTRON w ofercie sklepu MOTOFANJak działa filtr powietrza FILTRON?

Zadaniem filtrów powietrza jest zatrzymywanie cząstek stałych, takich jak pyły mineralne, sadza i szczątki organiczne, unoszących się w powietrzu zasysanym przez silnik. Postęp w dziedzinie konstrukcji filtrów i używanych materiałów filtracyjnych sprawia, że współcześnie produkowane filtry powietrza osiągają skuteczność filtrowania zanieczyszczeń na poziomie 99,9% dla cząstek o rozmiarach zaledwie kilku mikrometrów. Zważywszy na fakt, że silniki spalinowe zużywają w procesie spalania ogromne ilości powietrza (przeciętnie ok. 10m³ powietrza na 1 litr paliwa) filtry przy tak dużej skuteczności filtrowania muszą charakteryzować się równocześnie małymi oporami przepływu oraz dużą chłonnością zanieczyszczeń. Dzięki takim cechom możliwe jest wydłużanie okresów między wymianą filtrów. Filtry powietrza stosowane współcześnie w motoryzacji mają zróżnicowaną konstrukcję i wykonane są z różnych, optymalnie dobranych materiałów. Cechą wspólną dla wszystkich jest to, że zawsze składają się one z rozbieralnej obudowy i wymiennego wkładu filtracyjnego.

 

Oferta filtrów powietrza FILTRON

Spośród wielu typów filtrów powietrza FILTRON można je podzielić między sobą ze względu na budowę oraz przeznaczenie. Patrząc na budowę filtry powietrza FILTRON mogą być okrągłe lub prostokątne. To najprostszy podział, ponieważ i filtry okrągłe i prostokątne możemy dzielić na jeszcze mniejsze podgrupy. Wykorzystując numerację filtrów powietrza FILTRON warto zwrócić uwagę na fakt, że filtry z przedrostkiem AR... , AE..., AM..., AG... są typem filtrów okrągłych. Filtry powietrza z przedrostkiem AP... są filtrami powietrza w kształcie prostokąta popularnie nazywane panelowymi. Do rodziny filtrów powietrza zaliczamy również filtry puszkowe typu spin-on wykorzystywane w oczyszczaniu powietrza w układzie hamulcowym samochodów ciężarowych. Przedrostkiem tych filtrów jest AD..... Drugim popularnie stosowanym podziałem filtrów jest ich selekcja ze względu na zastosowanie. Filtry powietrza FILTRON można podzialić na filtry powietrza stosowane w samochodach osobowych i dostawczych, samochodach ciężarowych, maszynach budowlanych i rolniczych.

Do największych konkurentów filtrów powietrza FILTRON na rynku są filtry powietrza produkowane przez HENGST, MAHLE, FIAAM.


Filtry powietrza FILTRON

Filtry powietrza FILTRON
[%carousel%]
Kontakt ze sklepem

W przypadku wątpliwości w doborze filtra bardzo prosimy o kontakt.